Strona Główna ˇ Ciekawostki medyczne ˇ Dowcipy o niewidomych ˇ PROMOCJE ˇ KontaktNiedziela, Maj 16, 2021
Nawigacja
Strona Główna
O mnie
Rodzaje masażu
Drenaż limfatyczny
Rys historyczny
Szukaj
Kinesiotaping
Ciekawostki medyczne
Dowcipy o niewidomych
Cennik
Galeria
Ostatnie Artykuły
Aktywne życie także ...
Nadwaga przed 50. ro...
Psy potrafią wywęszy...
Pionierska próba ter...
Eksperci odradzają r...
Szybki kontakt
PUWO Wojciech Puchacz
ul. Wyszyńskiego 10
Zielona Góra
Tel 603 595 593

meil puwo@10g.pl

Moje oferty na OLX.pl

Jeśli lubisz czytać koniecznie zajrzyj na moje oferty na OLX.pl (dawniej Tablica.pl)

Minister zdrowia: nie może zabraknąć miejsc rehabilitacji dla niepełnosprawnych
NFZ - Zwiększamy nakłady na rehabilitację osób niepełnosprawnych. Jednocześnie podpisujemy nowe kontrakty na jej realizację – poinformował w poniedziałek, 4 maja, minister zdrowia Łukasz Szumowski.

1 lipca wchodzi w życie ustawa wprowadzającą szczególne uprawnienia m.in. w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Przewiduje zniesienie limitów finansowania przez NFZ świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej dla tych osób.

Ogólnie mówiąc: „prace już się toczą”

Szef resortu zdrowia podczas spotkania z dziennikarzami w poniedziałek poinformował, że została zwiększona pula pieniędzy na realizację tych celów. Pytany o wysokość kwot przeznaczonych na finansowanie dostępu do świadczeń rehabilitacyjnych dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności odpowiedział:

- To będziemy mogli powiedzieć, kiedy już konkursy [prowadzone przez NFZ – PAP] zostaną rozstrzygnięte. Z pewnością będą to takie środki, żeby dla niepełnosprawnych nie zabrakło świadczeń – mówił.

Minister Szumowski wskazał, że w pierwszym rzędzie nowe świadczenia rehabilitacyjne będą kontraktowane z tymi podmiotami, które już realizują umowy w tej dziedzinie.

- Jednocześnie kontraktujemy nowe miejsca świadczeń rehabilitacji po to, żeby nie było białych plam na mapie dostępu – zapewnił.

Wyjaśnił, że chodzi o to, aby osoby z niepełnosprawnością nie miały problemów z dotarciem do placówek rehabilitacyjnych.

- Te prace już się toczą. Musimy być gotowi. Nie może być takiej sytuacji, żeby gdzieś nie było takich świadczeń – oznajmił minister.

Nielimitowany dostęp

Według niego nie powinno być problemu z zakontraktowaniem odpowiedniej liczby świadczeń rehabilitacyjnych. Wyjaśnił, że zwykle podmioty biorące udział w konkursach organizowanych przez NFZ oferują szerszą ofertę, przekraczającą limity pieniędzy, jakimi na ten cel dysponuje fundusz.

Ustawa wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności została przyjęta przez Sejm 9 maja. Przewiduje zniesienie limitów finansowania przez NFZ świadczeń z zakresu rehabilitacji leczniczej udzielanych takim osobom. W tym celu wprowadzono regulację analogiczną do przepisu znoszącego limit finansowania świadczeń z zakresu leczenia i diagnostyki onkologicznej, czyli umożliwiającą zmiany umów zawartych przez NFZ z placówkami medycznymi.

- To było spełnienie postulatu rodziców osób niepełnosprawnych strajkujących w sejmie – ocenił minister zdrowia.

Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych zaapelowała do osób z niepełnosprawnością po zakończeniu strajku 27 maja, aby od 1 lipca sprawdzały, czy rząd spełnił zapisy ustawy i zapewnił nielimitowany dostęp do rehabilitacji.

Źródło PAP.

POŻYJEMY, ZOBACZYMY.
Polecamy
Kalendarium
trwa inicjalizacja, prosze czekac...Content marketing


Życzymy wszystkiego najlepszego
1% dla ATUT NYSA

Losowy dowcip NA OSTRO


Copyright © PUWO Wojciech Puchacz 2014-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu